USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Punta Islita, Autograph Collection Punta Islita Punta Islita, Autograph Collection Punta Islita Punta Islita, Autograph Collection Punta Islita Français Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Português Português Русский Svenska Türkçe
  • Kontakt

Punta Islita, Autograph Collection Hotell

ex. Hotel Punta Islita

Förhandsbokning
2026-07-30
2026-07-31

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

100

Punta Islita, Autograph Collection Hotell 5*

 Rumsfaciliteter

Gratis internetanslutning

 Parkering

Parkeringsservice

 24-timmars tjänster

24-timmars reception

 Simbassäng

Inomhuspool

Utomhusbassäng

 Fitness/Gym

Fitnesscenter

 Aktiviteter

Tennisbana

Golfbana

 Spa & Hälsocenter

Jacuzzi

 Mat/Dryck

Restaurang

Bar/lounge

 Rökning förbjuden

Rökfritt boende


Punta Islita, Autograph Collection Hotell, som erbjuder 32 rum, ligger cirka 5 minuters promenad från Rio Islita. Gästerna kan dra nytta av en inomhuspool samt olika rekreationsmöjligheter, utegrill och golfbana, medan de bor på detta 5-stjärniga hotell i landsområdet.

Hotellet ståtar med ett bra läge 2 km från Playa Corzalito och 4 km från Camaronal Beach. Det tar 5 minuter till fots att nå Punta Islitas centrum. Naturälskare kommer att uppskatta närheten till Playa Islita som ligger ungefär 5 minuter bort till fots. Du hittar Macaw Recovery Network nära Punta Islita, Autograph Collection Hotell.

Rummen på boendet erbjuder uteplats och balkong, och har plattskärms-TV med satellitkanaler och TV med flera kanaler. Dessutom finns det minibar samt personligt kassaskåp. Badrummen är utrustade med en separat toalett och en dusch tillsammans med hårtorkar och badmössor. Gäster, som bor på Punta Islita, Autograph Collection Hotell, kommer att njuta av utsikten över bergen.

Detta hotell serverar en internationell frukost. Gästerna är välkomna till poolbaren att koppla av med en dryck. Välj från ett obegränsat utbud av sydamerikanska rätter på restaurangen Los Cocos Restaurant, som ligger 200 meter från Punta Islita, Autograph Collection Hotell.

  • Lokala sevärdheter
  • Camaronal Beach
    4916 km
  • Refugio Nacional de Vida Silvestre Camaronal
    910 km
  • Macaw Recovery Network
    861 km
  • Camaronal National Wildlife Refuge
    3554 km
  • Playa Islita
    80 km
  • Playa Corzalito
    2538 km
  • Flygplatser
  • Nosara Beach Flygplats
    52 km

Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • Rökfritt boende
  • Gratis internetanslutning
  • Säkerhetsfack
  • 24-timmars reception
  • Rullstolstillgänglighet
  • Valutaväxling
  • Uttagsautomat
  • Närbutik
  • Present-/tidningskiosk

Mat och drycker

  • Restaurang
  • Bar/lounge

Aktiviteter och avkoppling

  • Inomhuspool
  • Utomhusbassäng
  • Grill faciliteter
  • Spa & Hälsocenter
  • Jacuzzi
  • Fitnesscenter
  • Tennisbana
  • Golfbana

Service

  • Parkeringsservice
  • Rumsservice
  • Tvätt

På rummet

  • Kassaskåp i rummet
  • Minibar
  • Sittgrupp
  • Klädkammare
  • Uteplats
  • Gratis toalettartiklar
  • LCD-TV
  • Radio väckarklocka
  • Barnsängar
  • Barnpassning/barnomsorg

Hotellregler

Incheckning: från 15:00 till 23:59
Utcheckning: senast 12:00
  • Information om extrasängar
  • Inga barnsängar tillhandahålls i ett rum.

Vanliga frågor

  • 🌇

    Hur långt är centrum från Punta Islita, Autograph Collection Hotell?

    Det tar 5 minuter till fots att komma från Punta Islita, Autograph Collection Hotell till centrum.
  • Hur långt är Nosara Beach från det 5-stjärniga Punta Islita, Autograph Collection Hotell?

    Det är 55 km mellan Nosara Beach flygplats och det 5-stjärniga Punta Islita, Autograph Collection Hotell.
  • 🚗

    Var kan jag parkera min bil under vistelsen på Punta Islita, Autograph Collection Hotell?

    Gäster på Punta Islita, Autograph Collection Hotell kan parkera sina fordon på parkering.
  • 💵

    Vad är priset för ett rum på detta 5-stjärniga hotell?

    Det genomsnittliga rumspriset på detta 5-stjärniga hotell är 449$. För mer information, kontakta hotellpersonalen.
  • Vilken betalningsmetod erbjuds på detta hotell?

    Betalningsmetoder som är tillgängliga i detta hotell:
    • iDeal
    • Discover
  • 🚪

    Vilka rumstyper finns tillgängliga på Punta Islita, Autograph Collection Hotell?

    På Punta Islita, Autograph Collection Hotell kan gästerna välja mellan Villa med 3 sovrum, Juniorsvit med 1 sovrum och Smekmånadssvit med 1 sovrum.
  • Erbjuder detta hotell städtjänster?

    Ja, detta hotell har betyget 9.6 för renlighet och erbjuder kemtvätt och hushållsservice.
  • Vilken typ av pool finns det på det 5-stjärniga Punta Islita, Autograph Collection Hotell?

    Det 5-stjärniga Punta Islita, Autograph Collection Hotell har en inomhuspool.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Ditt betyg

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-07-30
2026-07-31

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
Punta Islita, Autograph Collection Hotell, Costa Rica

160 Punta Islita Beach, Punta Islita, Costa Rica

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © hotelsguanacaste.com

All rights reserved